Najczęściej zadawane pytania

Co to jest DreamSpark Premium?

DreamSpark Premium jest to program dla uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. Każda jednostka, która zakupiła subskrypcję DreamSpark Premium, otrzymuje dostęp do oprogramowania firmy Microsoft (między innymi systemów operacyjnych, serwerów czy narzędzi programistycznych).

Dla kogo jest przeznaczone?

Oprogramowanie dostępne w ramach DreamSpark Premium dostępne jest dla studentów (stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych) oraz pracowników Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu

W jaki sposób wolno wykorzystywać oprogramowanie otrzymywane w ramach programu?

Korzystając z oprogramowania zawartego w DreamSpark Premium, student/wykładowca zobowiązuje się do jego niekomercyjnego wykorzystania, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Studenci i pracownicy dydaktyczni jednostki mogą oprogramowanie pobierać oraz instalować je na swoich komputerach osobistych w celach edukacyjnych.

Jakie oprogramowanie jest dostępne?

  • Visual Studio Professional/Team Suite;
  • Systemy operacyjne (Windows XP/Vista/7, Windows Server 2003/2008/2008 R2);
  • Systemy serwerowe, między innymi Windows 2003/2008, SQL Server, Exchange Server, Systems Management Server, Sharepoint Server;
  • Microsoft Project Professional, Microsoft Visio Professional, Microsoft Access;
  • Software Development Kits (SDK), najnowsze oraz testowe wersje oprogramowania, aktualizacje;

Czy pakiet Office wchodzi w skład oprogramowania DreamSpark Premium?

Nie, program DreamSpark Premium nie udostępnia pełnego pakietu Office (w tym Worda, Excela, Power Pointa).

Jak mogę się zarejestrować?/Kto może mi założyć konto w systemie ELMS?

Wyślij maila z poczty uniwersyteckiej do Administratora DreamSpark Premium - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W wiadomości podaj swoje imię i nazwisko. Konto zostanie założone w ciągu 1 dnia roboczego.

Jak ściągnąć oprogramowanie?

Zanim rozpoczniesz ściąganie, zaloguj się. Jeżeli jesteś już zalogowany, wybierz z listy dostępnych produktów ten, który chcesz pobrać. Kliknij przycisk "Get it". Zostaniesz przekierowany na stronę download. Kliknij przycisk, aby rozpocząć pobieranie oprogramowania i jego instalację.

Czy studenci studiów podyplomowych mogą korzystać z oprogramowania dostępnego w DreamSpark Premium?

Tak. Studenci studiów podyplomowych Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu mogą korzystać z oprogramowania dostępnego w ramach DreamSpark Premium, jak również instalować je na swoich komputerach domowych.

Czy można używać oprogramowania DreamSpark Premium po zakończeniu studiów?

Tak. Student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania DreamSpark Premium. Może dalej korzystać z poprawek (np. za pośrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego oprogramowania oraz je odtwarzać. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windows XP z DreamSpark Premium nie można go uaktualnić do Windows Vista). Nie może także instalować tego oprogramowania od nowa (np. Po "formacie" dysku czy jego wymianie) - może za to odtworzyć system z obrazu stworzonego wcześniej - data instalacji musi być wcześniejsza niż wygaśnięcie konta użytkownika w systemie ELMS.

Darmowe oprogramowanie Microsoft dla pracowników i studentów WPSNZ Pobierz!